Wielkie emocje, uśmiechy od ucha do ucha i mnóstwo niezapomnianych atrakcji – tak w skrócie można opisać nasz tegoroczny piknik rodzinny „Piknik u Misia Uszatka”. Wydarzenie miało w tym roku wyjątkowy charakter. Świętowaliśmy okrągłą, 20. rocznicę nadania naszemu przedszkolu imienia tego uwielbianego przez dzieci patrona. Świętowanie rozpoczęliśmy od części oficjalnej, którą uświetniły występy naszych utalentowanych przedszkolaków. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych przygotowały dla swoich rodziców wyjątkowy program artystyczny pod hasłem „Prywatka u Misia Uszatka”. Mali artyści zachwycili publiczność tańcem, śpiewem i pięknymi strojami, zbierając gromkie brawa od dumnych rodziców. Po występach nadszedł czas na beztroską zabawę. Ofertę rozrywkową zdominowały uwielbiane przez najmłodszych atrakcje. Grupa Animator Miki – porwała wszystkie dzieci do wspólnych tańców, gier i konkursów. Ogromną niespodzianką były odwiedziny gigantycznych maskotek: Blu, Małpka, Kotka Sweete. Dmuchane zjeżdżalnie były oblegane przez cały dzień. Dla każdego znalazło się coś ciekawego. W kąciku Małej Damy powstawały kolorowe warkoczyki i zmywalne tatuaże. W kącik Eksperymentalny – mali detektywi wykonywali brokatowe slime. Długa kolejka ustawiała się do przejażdżek konnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wizyty służb ratunkowych. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Poręby Dębskie oraz wnętrze karetki pogotowia ratunkowego 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Ratownicy i strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i przypominali o zasadach bezpieczeństwa. Dla chętnych stoisko Leśne Szycie oferowało swoje produkty. Nasze stoiska gastronomiczne pękały w szwach! Rodzice i pracownicy przedszkola zadbali o podniebienia gości, oferując menu podzielone na dwie pyszne strefy: Na słodko: domowe ciasta, gofry, lody, wata cukrowa i owoce. Na słono: pyszne potrawy z grilla, przekąski. Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom, kadrze przedszkola oraz sponsorom i partnerom za zaangażowanie w organizację tego pięknego jubileuszu. To były wspaniałe 20 lat z Misiem Uszatkiem i już nie możemy doczekać się kolejnych.


